Trosečník Robinson

hraje: Martin Sochor 

scénář a režie: Jakub Maceček 

výtvarník scény a dekorací: Dana Haklová 


Hravé, dobrodružné, činoherně - mimické představení. Příběh o touze po dobrodružství, o dětské duši v každém z nás, o síle představivosti. Příběh o umění přežít v divoké přírodě, střetu odlišných kultur a přátelství. O tom, že se člověk nemá do dobrodružství vrhat nepřipravený, ale musí se nejdříve hodně naučit, aby si dokázal poradit v různých nečekaných situacích. A také o tom, že všude dobře, ale doma je nejlépe. Volně na téma románu Daniela Defoa Robinson Crusoe. Divadelní postava malíř pokojů, prožije spolu s dětmi příběh inspirovaný jeho dětskou touhou stát se statečným námořníkem. Společně musí přijít na to, jak přežít v divoké přírodě, rozdělat oheň, postavit si dům i o tom, jak je pro člověka důležité nebýt sám. Všechny jeho pracovní nástroje se silou představivosti a stržením do víru dobrodružství mění na lodě, zvířata, lidojedy, piráty, mluvícího papouška a další rozmanité věci. 

Trosečník Robinson je interaktivní činoherně mimické představení, určené pro děti mateřských škol a prvního stupně základní školy. Vhodné i jako rodinné představení. 

Délka představení 55 až 60 minut, bez přestávky. Minimální prostor pro uvedení představení cca 3m (šířka) x 2m (hloubka). Divadelní osvětlení v divadle a v kulturních sálech se využívá. V alternativních prostorách a v hernách je výhodou, ale není nezbytně nutné. Při představení se nepoužívá zvuková aparatura.