Putování s pantomimou

scénář a režie, hraje: Martin Sochor 


Hravé a veselé činoherně - mimické představení. Poučný příběh o tom, že se velcí nemají vytahovat na malé, silnější na slabší a úplně nejlepší je být kamarádi. Jak se změní člověk v herce-mima? To všichni uvidí na vlastní oči. Uvidí skříňku s líčidly a proměnu lidské tváře v masku, která se umí na povel smát, být smutná, odvážná i hrozná. Společně s hercem objevíme svět fantazie. Neviditelné se stává viditelným. Vrhneme se spolu odvážně do světa fantazie a hravosti. Budeme si dělat srandu sami ze sebe, dozvíme se něco o přírodě, když si spolu zahrajeme vítr, vodu i zemi a vůbec zažijeme spoustu legrace. Děti se nejen pobaví, ale spolu s hercem se stávají součástí představení, na kterém se i aktivně podílejí. Lidská představivost je obrovská, stačí jí jen naznačit a už se začínají dít ty nejúžasnější věci. 

Putování s pantomimou, tentokrát o Davidu a Goliáši, je určené pro děti mateřských škol a prvního stupně základní školy. Představení se úspěšně hraje i pro žáky druhého stupně 7. a 8. tříd. Vhodné jako rodinné představení. 

Představení je možné hrát jak v klasickém divadelním prostoru, tak i v různých jiných prostorách vhodných pro uvedení divadelního představení, včetně plenéru letních scén. Pro děti mateřských škol je možné hrát představení přímo v herně školky. Délka představení 55 až 60 minut bez přestávky. Minimální hrací prostor je cca 3m (šířka) x 2m (hloubka). Divadelní osvětlení v divadle a v kulturních sálech se využívá. V alternativních prostorách a v hernách je výhodou, ale není nezbytně nutné. Při představení se nepoužívá zvuková aparatura.